Diákönkormányzat

DÖK SZABOLCSBÁKA – DIÁKÖNKORMÁNYZAT

Iskolánk diákönkormányzata a tanulók érdekeinek képviseletére jött létre, de emellett fontos a programszervezési, valamint a közösségszervezési tevékenységben vállalt szerepe.

Programjaikat a hagyományok ápolásával, a diákok javaslata alapján tervezik. A DÖK munkája szorosan kapcsolódik az iskola munkatervéhez, ehhez igazodva állítja össze programját.

A diákönkormányzat havonta egyszer ülésezik, illetve a tervezett programokhoz igazodva gyakrabban is összehívható. Ezeken az összejöveteleken az adott hónap iskolai munkatervét, illetve a hozzá tartozó feladatokat is megbeszélik.

A diákönkormányzat tagjait az osztályközösség választja ki. A megválasztott diákképviselők ötleteikkel segítik a diákönkormányzat működését, részt vesznek a programok megvalósításában, lebonyolításában.

A DIÁKÖNKORMÁNYZAT CÉLJA

A diákok érdek- és jogvédelme, véleménynyilvánítás biztosítása, hagyományok őrzése.

A DIÁKÖNKORMÁNYZAT FELADATAI

• az iskola aulájában elhelyezett hirdetőtábla szerkesztése
  • a diákok folyamatos tájékoztatása programokról, rendezvényekről és az őket érintő eseményekről a diákgyűlések alkalmával
  • fontosabb események, programok, eredmények hirdetése lehetőség szerint
  • kulturális rendezvények segítése: közösségi, szabadidős programok szervezése.

Intézményünk DÖK-segítő tanára: Románec Angelika